Apskates: 473

Balvu vīru krekls. Lina vīru latgales krekls.

119.00 €
Sūtīt ziņu
Cena:
119.00 €
Krāsas:
Balta, Bēša, Pelēka
Materiāli:
Lins
Izmēri:
XS, S, M, L, XL, XXL, Pēc pasūtījuma
Preces apraksts:
Balvu vīru krekls. Lina vīru latgales krekls.
Balvu krekls. Vīru lina Balvu krekls ar sarkanu izšūvumu. Pieejamie izmēri : XS, S, M , L, XL, XXl, XXXL
Cena no 90-125 EUR

Latgales vīru krekls - balts linu krekls, kas rotāts ar bagātīgu sarkanu izšuvumu.

# Latgales vīra tērps. Latgales lina krekls. Latgales vīra krekls. Tautiskais krekls. Latgales Balvu krekls. #

VĒSTURE UN IZCELSME
Latgali no Sēlijas atdala Daugava un no Vidzemes Aiviekste un Pededze. Austrumos Latgale robežojas ar Krievijas Federāciju, dienvidaustrumos ar Baltkrievijas Republiku.

Latgales kultūru stipri ietekmējuši savdabīgie ekonomiskie, vēsturiskie un ģeogrāfiskie apstākļi - daudznacionālais iedzīvotāju sastāvs un arī atšķirīgā reliģija (katolicisms). Latgales tērpiem ir daudz kopīgu iezīmju ar Austrumvidzemes, Krustpils un Augšzemes novadu tērpiem, kas norāda uz seno latgaļu un sēļu kultūru kopību. Tautas tērpu piegriezumos, rotājumos un detaļās ir saskatāmas arī slāviskas ietekmes. Latgales tērpu kompleksā izšķir divus raksturīgus variantus - Ziemeļlatgales tautastērps un Dienvidlatgales tautastērps.

Vīriešu tautastērpi visā Latgalē ir līdzīgi. Parasti valkāja garos vai pusgaros svārkus, kurus šuva no vadmalas dažādos pelēkos toņos. Kā svārku rotājums varēja būt melna samta apmalojumi un ielaidumi, kā arī ādas apšuvumi. Svārkus apsēja ar pītām jostām vai svītrainajām celainēm. Garie zābaki vai puszābaki parasti tika valkāti virs garajām biksēm. Pie goda tērpa nēsā melnu rateni ar platām malām un vidēji augstu dibenu. Vasarā vairāk nēsāja salmu cepures.

avots: Tautastērpu centrs "Senā klēts"
Piegādes nosacījumi:
Ar kurjera vai pakomāta starpniecību
Apmaksas veidi:
pārskaitījums, skaidra nauda