Apskates: 566

Dienvidlatgales galvas auts

45.00 €
Sūtīt ziņu
Cena:
45.00 €
Krāsas:
Balta
Materiāli:
Norādīts preces aprakstā
Izmēri:
Pēc pasūtījuma
Preces apraksts:
Latgales galvas auts ar baltu mežģīni un izšuvumu vienā galvas auta galā. Izšuvuma raksts - Viļakas Dienvidlatgales sievas auta raksts.
Izmēri pēc pasūtījuma.
Pieejamais Latgales auta standarta izmērs - 50cm X 250cm
Materiāls: Lins
Krāsas - balta, sniegbalta
Pieņemam individuālos un kolektīvos pasūtījumus visa veida lina un kokvilnas tautisko kreklu, galvas segu (autu, cepuru, pārpieru) darināšanai.

lemaembroidery@gmail.com
22077653

Dienvidlatgales un Ziemeļlatgales galvas auts, vēsture:
Latgales sievu galvas rota bija galvas auts, - balts, dvielim līdzīgs, smalkos rakstos austs linu audekla gabals. Galvas auta rotājumam galos izmantoja izšuvumu, citreiz knipelētu mežģīni vai celos austas bārkstis. Latgalē valkāja īsos un garos galvas autus un to garums noteica sējuma veidu. Lai kāds būtu sējuma veids mati pilnībā tika paslēpti zem galvas auta.

Īsajam galvas autam raksturīgs vienkāršs apsiešanas veids – vidusdaļu uzsedza uz galvas un galus zem pakauša sasēja dubultā mezglā. Šis sējums zināms kā Dienvidlatgalē tā Ziemeļlatgalē.

Garie Dienvidlatgales galvas auti darināti no vienkārtnī austa aptuveni 40-45cm plata un 250-300cm gara auduma. Raksturīgākā iezīme ir atšķirīgais rotājums galvas auta galos. Dažkārt viens galvas auta gals ir pavisam bez rotājuma. Uz galvas to sēja tā, lai abi gali nokarātos uz muguras un apakšējais nerotātais būtu garāks par virsējo.

Pārpieri vienu nenēsāja, virs tā sedza galvas autu vai lina auduma lakatu. Aukstā laikā parastākā galvassega bija lielais lakats, godu reizēs arī pirkti lakati. (avots.: www.senaklets.lv)
# Dienvdlatgales auts, dienvidlatgales galvas auts, latgales auts, latgales sievas galvassega, latgales sievas galvas auts, auts, galvas auts, auts ar izšuvumu, dienvidlatgales auts ar izšuvumu, izšūts dienvidlatgales auts, lina auts, latgales lina auts, balts lina auts, katram savu tautastērpu, latgales tautastērps Viļakas raksts, Viļakas galvas auts, Viļakas sievas galvas auts#
Piegādes nosacījumi:
Piedāvājam sekojošus piegādes veidus:
ar Latvijas pasta, pakomātu vai kurjeru starpniecību.
Apmaksas veidi:
Pārskaitījums