Apskates: 1316

Zvērgalvu Sakta - Fibula - Kuršu sakta - Latgaļu sakta rekonstrukcija -Piespraude senajām tērpam - arheoloģisks tautas tērps - Mazā saktiņa krekla saspraušanai.

25.00 €
Sūtīt ziņu
Cena:
25.00 €
Krāsas:
Bronzas
Materiāli:
Bronza
Izmēri:
Viens izmērs
Preces apraksts:
Zvērgalvu sakta – senā rota, tautastērpa elements. Izgatavota no bronzas. Ir iespējāms izgatavot no misiņa vai sudraba. Detalizēta replika no oriģinālās kuršu saktiņas, ko var redzēt Tērvetes koka pils muzejā. Vēlākājos gadsimtos šādas saktiņas parādās arī latgaļu kultūrā (12-13 gs). Ir iespējāms izgatavot lielu zvērgalvu saktu villaines vai vamža saspraušanai. Mazākas saktiņas izmantotas krekla apkakles saspraušanai. Zvērgalvu sakta ir greznāka nekā parast pakavsakta, kas varētu liecinātāt par valkātāja aukstāko statusu. tes lietojušas villaines, bet vīri – vamža saspraušanai. Par pakavsaktu simbolisko jēgu daži pētnieki izvirzījuši domu, ka tās varētu būt saistītas ar mēness attēlojumu. Mēness simbolika ir tieši saistāma ar zemkopības kultu, jo zinām, ka mēness ietekmē augšanu, tātad - auglību. Meistara izveidota rota. Gatavots Latvijā.
Piegādes nosacījumi:
Satiekoties personigi, vai iepriekš apmaksājot pasutījuma rēķinu un pasta pakalpojumus - var saņemt pa pastu jebkurā pasaules malā. Pasta izdevumu cena 3.50 eur ja sūta pa Latviju ar Omnivu.
Apmaksas veidi:
Pēc vienošanās