1. Kas ir Meistardarbs.lv?

Meistardrabs.lv ir portāls, kurā var pirkt un pārdot unikālas, ar rokām darinātas lietas.  Šeit ir iespējams atrast lielveikalā nenopērkamus un, pats galvenais, Latvijā darinātus izstrādājumus.
Pārdevējs pats var izveidot  virtuālo veikalu, ievietot  izgatavo preču attēlus un tirgot savu ražojumu bez starpniekiem.  Virtuālā  veikala izveidošana neaizņem daudz laika un to var izdarīt šeit.

2. Vai portāls ir paredzēts tikai atzītiem meistariem ?

Šeit tiek laipni gaidīti mājražotāji, mazie uzņēmēji, visu nozaru meistari, rokdarbu veicēji, mākslinieki un tie, kam radošs gars nav svešs un ir vēlme nopelnīt, izmantojot savas prasmes un vaļasprieku.  Izveido savu virtuālo veikalu un tirgojies, iegūstot arvien jaunus sava talanta cienītājus! Lai izveidotu savu veikalu, spied šeit!

3. Vai ir nepieciešamas īpašas zināšanas vai prasmes, lai izveidotu savu virtuālo veikalu?

Nē. Pietiek ar to, ka ir apgūti interneta lietošanas pamati, ir iespēja nofotografēt ar digitālo fotoaparātu un ievietot savas preces.

4. Vai ir jāmaksā, lai izveidotu un uzturētu savu profilu?

Profila izveide ir bez maksas! Bezmaksas profilā pieejamas 3 preču vietas, savukārt maksas profils nodrošina 100 prečuvietas, pieeju maksas rakstiem un Latvijā notiekošu tirdziņu kalendāram.

5. Ko var pārdot Meistardarbs.lv?

Meistardarbs.lv ir paredzēts pašu rokām gatavotu lietu pārdošanai. Arī tad, ja tiek izmantoti veikalā pirkti izejmateriāli, izveidojot no tiem ko pilnīgi jaunu (piem., kompozīcijas, rotaslietas utt.). Produktu dažādībai un fantāzijas lidojumam nav ierobežojuma. Ievietot var arī tādas preces, kuras jau ir atradušas savu īpašnieku, taču pēc iepriekšēja pasūtījuma ir iespējams izgatavot līdzīgu preci.
Ja rodas neskaidrības, kurā kategorijā ievietot savu ražojumu, droši rakstiet mums.
Meistardarbs.lv mājas lapā nav atļauts ievietot un  tirgot masveida rūpnieciski ražotu produkciju, importa preces, preces, kuru tapšanā ir pārkāptas autortiesības, un citas preces, kas nav atļautas ar LR likumdošanu; ievietot daudzpakāpju mārketinga vai izplatītāju piesaistīšanas sludinājumus, seksuāla rakstura piedāvājumus un tml. Pirms izveidot savu virtuālo veikalu, noteikti jāiepazīstas ar lietošanas noteikumiem!

6. Kas ir „nedēļas cilvēks”?

„Nedēļas cilvēks” ir apskats par kāda īpaša meistara radošo darbību, personību, pārdomām par dzīvi, savu nodarbošanos, kā arī var apskatīt viņa veikumu attēlos.

7. Kā var nonākt „nedēļas cilvēka” statusā?

Lai iegūtu „nedēļas cilvēka” statusu, jāsazinās ar mums. „Nedēļas cilvēka statuss” ir maksas pakalpojums un ir pieejams tikai reģistrētajiem portāla lietotājiem - kā privātpersonām, tā arī komersantiem.

8. Kā notiek pircēja un pārdevēja norēķināšanās par preci?

Meistardarbs.lv portāla ietvaros elektroniskie norēķini nenotiek, pircējs un pārdevējs paši vienojas par samaksas veidu un preces piegādi.

9. Vai var ievietot savas vecmāmiņas ražotās lietas?

Var, ja vecmāmiņa ir informēta, ka vēlies tirgot viņas ražotās lietas un ir devusi tam piekrišanu.

10. Vai varu nelikt savu īsto vārdu?

Jā, īsto vārdu var nenorādīt un izmantot pseidonīmu/niku.
Tā ir katra pārdevēja brīva izvēle, kā komunicēt ar saviem klientiem – esošajiem un potenciālajiem. Jebkurā brīdī  var mainīt sava profila informāciju, norādot savu īsto vārdu vai arī otrādi.

11. Vai varu nelikt savu īsto fotogrāfiju?

Jā. Pievienot profilam var jebkuru ētikas normām atbilstošu attēlu, izņemot citu, reālu personu fotogrāfijas, tādējādi maldinot citus lietotājus.

12. Vai varu nomainīt savu reģistrācijas e-pastu?

Savu reģistrācijas e-pastu nomainīt nevar, jo tas ir arī Tavs lietotāja vārds portālā Meistardarbs.lv.

13. Vai bildes pirms ievietošanas mājas lapā ir jāsamazina?

Tavas izvēlētās bildes tiks automātiski samazinātas līdz vajadzīgajam lielumam, tāpēc speciāli tās samazināt nevajag. Tomēr iesakām ievietot bildes, kas nav lielākas par 2MB. Vēlamie bilžu formāti ir jpg, gif un png.

14. Kā nogādāt preci klientam?

Piegādes veidi var būt dažādi:
-    tirgot tikai konkrētā adresē (savā veikalā/saimniecībā/darbnīcā u.c.)
-    preci pievest līdz klienta norādītajai adresei;
-    vienoties ar klientu par abpusēji izdevīgu satikšanās vietu;
-    sūtīt minēto preci pa pastu.
Katrs piegādes veids atšķiras gan izmaksu, gan laika patēriņa, gan arī komforta ziņā
Iesakām izsvērt  visus par un pret par labu konkrētam piegādes veidam, ņemot vērā to, lai pircējs ērtāk un ātrāk saņemtu savu pirkumu.  Piegādes veids jānorāda attiecīgajā preces apraksta laukā – tā  klienti  savlaicīgi tiks informēti par attiecīgā pārdevēja tirgošanās nosacījumiem.

15. Ko darīt, ja aizmirsu paroli?

Ja aizmirsta parole, reģistrācijas lapā spied uz saites „aizmirsi paroli” un ievadi savu e-pasta adresi. Uz tavu e-pastu tiks nosūtīta jauna parole, kura pēc veiksmīgas ieiešanas Meistardarbs.lv sistēmā ir jānomaina. Ievēro - atsūtīto paroli rūpīgi pārkopē, nevis pārraksti ar roku.

16. Nevar pievienot fotogrāfijas!

Bilžu formātam ir jābūt jpg, png un gif  formātā, kā arī vienas bildes lielums nedrīkst pārsniegt 2MB.
Ja bildes formāts ir neatbilstošs, tad to var mainīt, atverot bildi, zem File izvēloties Save As un atzīmējot JPG formātu.

17. Vai pircējam ir jāreģistrējas portālā?

Nē. Pircējam nav nepieciešama reģistrācija.

18. Kā notiek pircēja un pārdevēja norēķināšanās par preci?

Meistardarbs.lv portāla ietvaros elektroniskie norēķini nenotiek, pircējs un pārdevējs paši vienojas par samaksas veidu un preces piegādi.

19. Nevaru atrast tādu preci, kādu vēlos.

Lai atrastu vajadzīgo preci, aicinām izmantot katalogu vai arī meklētāju.
Gadījumā, ja pēc iepazīšanās ar Meistardarbs.lv piedāvājumu  attiecīgajās kataloga sadaļās vai izmantojot meklētāju, top skaidrs, ka vēlamais šeit nav atrodams, var ievietot savu paziņojumu  (pieprasījumu) sadaļā  „pasūtījumi” (lapas augšējā rīku joslā), detalizēti norādot visu nepieciešamo informāciju un vēlamo termiņu.

20. Nevaru sazināties ar pārdevēju!

Raksti mums uz info [at] meistardarbs [dot] lv un mēs brīdināsim pārdevēju par kļūdainu kontaktinformāciju. Papildus ir iespējams nosūtīt iekšējo ziņojumu pārdevējam Meistardarbs.lv portāla ietvaros.

21. Nevaru piereģistrēties

Lai reģistrētos portālā Meistardarbs.lv, ir nepieciešams aizpildīt korekti visus reģistrācijas laukus. Noteikti pārliecinies, vai ir ielikts ķeksītis, kas apliecina, ka esi iepazinies ar portāla lietošanas noteikumiem.

22. Vai pārdevējam ir jābūt pašnodarbinātā statusam?

Nē, tev nav jābūt pašnodarbinātajam, lai varētu ievietot savus darinājumus portālā Meistardarbs.lv. Katrs pats izvēlas formu un veidu, kādā ar savām precēm tirgoties. Savukārt Meistardarbs.lv neuzņemas nekādu atbildību par portāla lietotāju saistībām ar trešajām personām, lietotāju publicēto informāciju, eksponētajām precēm vai pakalpojumiem.