Fotopamācība - Ziemassvētku kartiņas izgatavošana

Kā pašrocīgi izgatavot  Ziemassvētku apsveikuma kartīti no minimāliem līdzekļiem?

Lai gan šķiet, ka Ziemassvētki vēl tālu baltajās kupenās, tomēr sagatavojoties tiem laicīgi, gaidīšanas svētki būs mierīgi un nesteidzīgi.
"Ideju dizains" piedāvā izmēģināt pašrocīgi izgatavot Ziemassvētku apsveikuma kartīti, materiālam izmantojot minimālus līdzekļus.

1. Darbam vajadzīgs: akvareļu papīrs, eļļas pasteļu krītiņi(zils un balts), sudraba pildspalva, līme, pašlīmējošie kvadrātiņi un rīki griešanai(šķēres vai nazis papīram).

 

2. No akvareļu lapas nogriežam 14x9,5cm. lielu papīra gabalu un, sākot no augšpuses izkrāsojam tā lielāko daļu ar zilo krītiņu. Papīra augšpusē krītiņu piespiežam spēcīgāk, bet uz lejas pusi vājāk. Ceturtā daļa papīra paliek balta, bet, apmēram pusi no zili nokrāsotās daļas sapludinam kopā ar balto krītiņu. Lai krāsas labāk saplūstu, papīra virsmu norīvējam ar pirkstu vai citu papīra gabaliņu.

 

 


3.Ar papīra nazi vai šķēru aso pusi noskrāpējam nokrāsotā papīra maliņas, lai tās iegūtu sniegotu, baltu un biezu izskatu.

 

 

4. Ar šķērēm vai papīra nazi izgriežam piecus dažādas formas trīsstūrīšus un noplēšam tiem apakšējo maliņu. Tās būs eglītes. Attēlā redzamo trīsstūru izmēri ir sākot no 3cm līdz 6cm.

 


5. No papīra izgriežam vienu 14x4cm. lielu gabaliņu, otru 5x7cm. Tās būs kupenas. Uzliekam tos uz izkrāsotā papīra tā, lai to stūri būtu vienā leņķī ar izkrāsotā papīra gabala apakšējiem stūriem. Noplēšam kupenu augšpusi.

 

 

6.Kupenu taisnās maliņas nokrāsojam ar zilo krītiņu, mazliet iekrāsojot arī pašu kupenu lejaspusē.

 

 

7. Salīmējam kupenas uz izkrāsotā papīra gabala.

 

 


8. Sagriezto eglīšu maliņas noskrāpējam un nokrāsojam ar zilo krītiņu, mazliet to izsmērējot uz eglītes virspuses maliņām.

 

 

9. Ar zilo krītiņu iezīmējam kātiņus vietās, kur tiks līmētas eglītes.

 

 

10. Izmantojot 3D kvadrātiņus un parasto līmi, salīmējam eglītes uz izkrāsotā papīra gabala.

 

 

11. Ar sudraba pildspalvu uzzīmēm debesīs zvaigznītes.

 

 

12. Sagatavojam kartītes pamatni, nogriežot to no akvareļu papīra 15x20cm lielu un pa vidu izveidojot locījuma vietu.

 

 

13. Uzlīmējam izkrāsoto un aplīmēto papīra gabalu uz kartītes pamatnes. Atliek vien kartītes iekšpusē ierakstīt apsveikuma tekstu un nosūtīt saņēmējam. Lai izdodas!

 

Komentāri

Interesanti un vienkārši forši...

Jā.arī mani pārsteidza, ka apsveikumu pagatavošanai ieteikts pastelis... Tas taču smērējas, nebūt nav tas, kas apsveikumam piemērots. Ja vēl krīta pastelis, ko beigās pārklāj ar lakas kārtu, bet eļļas pastelis...
Nu nav īsti veiksmīgs piedāvājums!

es ņemtu akvareļu krāsas krītiņu vietā. jāgaida manēr nožūst, toties izskatītos glītāk un nesmērētu citus apsveikumus un papīrus, kāda īpašība diemžēl piemīt eļļas un ne-eļļas pasteļiem.

Pievienot jaunu komentāru

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.